Ne Kadar Sevilmeye İznin Var?


 


Yaa izin versen sevilmeye? Hayallerinin bile ötesinde, tamamen koşulsuzca sevildiğini bilsen? Bunun ne kadarını alıp kabul edebilirsin? Ne kadarına kendini layık görürsün? Ne kadarına iznin var?

Ya bu sevgi sınırsızsa? Sen kendine ne kadar sınır çiziyorsun? Çünkü ne kadar sevilirsen sevil, senin izin verdiğin ölçüde sana gelebilir, alanına girebilir bu sevgi... İzin verdiğin ölçüde algılayabilirsin...

Ya tüm evren sana her an hediye vermeye tahmininin bile ötesinde hevesliyse? Peki sen ne kadarını hak edip etmediğini ölçüyorsun, değerlendiriyorsun, katılaştırıyorsun, keskin çizgiler, sınırlar çiziyorsun?

Ya kendine değer biçmeyi bir kenara bırakıp, kucaklasaydın bu sevgiyi, bu hediyeleri, sarıp sarmalanmaya izin verseydin? Ya bilseydin tüm evren senin kapattığın o kapıda, sana hediyeleriyle, sonsuz ve sınırsız ve de koşulsuz sevgileriyle sıraya girmişse? Senin o kapıyı açmanı ve alıp, kabul etmeni bekliyorsa? Ya o kapıda bekleyen tüm evrenin, sen her kim, her ne olursan ol, hak edip etmemene bakmadan, hiç bir bakış açısı olmadan sadece izne geçmeni bekliyorsa? Sadece o kapıyı açmanı bekliyorsa? Ya o kapıyı açtığında, sandığının aksine, sana tüm öğretilenlerin aksine sana duyulan, varlığına olan sonsuz şükran duygusu varsa? Ve her şeyin ötesinde, tüm bildiklerinin ötesinde geriye kalan sadece koşulsuz sevgi ve şükran olsa?

Evrenin bu koşulsuz sevgisinin izninde olmak bugün senin dünyanda ve tüm dünyada ne yaratırdı???

Duygu Şen Aytaç